4. Monografia pt. "European Sustainability Reporting Standards in Action: Context, Implementation, Ramifications" (Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu) Link do informacji o monografii [link do pliku] i do szablonu rozdziału [link do pliku]
Abstrakty artykułów oraz abstrakty rozdziałów prosimy o przesyłanie do15 lutego 2025 rokuna adres e-mailowy: rach@ue.wroc.pl
Pełne teksty artykułów prosimy zamieszczać do31 marca 2025 rokuw systemach wydawniczych, do których linki podajemy poniżej.
Pełne teksty rozdziałów do monografii prosimy przesyłać do30 kwietnia 2025 rokuna adres e-mailowy: joanna.dyczkowska@ue.wroc.pl
Poniżej przedstawiamy profile wyżej ujętych czasopism oraz obowiązujące wymogi edytorskie, a także przydatne linki.
1. Zeszyty Teoretyczne Rachunkowości
Profil czasopisma Czasopismo naukowe „Zeszyty Teoretyczne Rachunkowości” (ZTR) jest wydawane jest przez Radę Naukową Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Jego celem czasopisma jest publikowanie artykułów polskich i zagranicznych autorów wnoszących znaczący wkład w rozwój nauki rachunkowości. ZTR stanowią płaszczyznę prezentacji wyników badań naukowych dotyczących historycznych i bieżących zagadnień z zakresu teorii, praktyki i dydaktyki rachunkowości.
Wymogi redakcyjne:
Artykuł powinien mieć od 32 tys. do 44 tys. znaków ze spacjami. Obejmuje to cały tekst, tj. ustrukturyzowane streszczenia, część główną artykułu, wykaz literatury i załączniki.
Artykuł powinien zawierać streszczenie w języku polskim i angielskim, każde liczące do 200 słów. Streszczenie powinno być ustrukturyzowane 4-6 podtytułach w zależności od kategorii przysłanego artykułu. Podtytuły obejmują obowiązkowo (1) cel, (2) metodykę/podejście badawcze, (3) wyniki, (4) oryginalność/wartość oraz jeżeli dotyczy to konkretnego typu artykułu to również: (5) ograniczenia/implikacje badawcze i (6) praktyczne implikacje.
Pod streszczeniami należy umieścić od 5 do 8 słów kluczowych w języku polskim i angielskim.
Tutaj mogą Państwo znaleźć szczegółowe wymogi edytorskie [link do pliku] oraz szablon artykułu [link do pliku]
Dodatkowe informacje:
Wszystkie teksty zakwalifikowane wstępnie do publikacji podlegają procesowi podwójnie anonimowej recenzji (double-blind review process) przez dwóch recenzentów, a w razie wydania przez recenzentów dwóch skrajnych opinii artykuł jest przekazywany do trzeciego recenzenta.
Jeżeli po raz pierwszy składają Państwo artykuł w Zeszytach Teoretycznych Rachunkowości, prosimy o wcześniejszą rejestrację w systemie wydawniczym pod linkiem: Editorial :: Publishers Paneloraz zalogowanie się i złożenie artykułu w module redakcyjnym ICI Publishers Panel
2. Prace Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Profil czasopisma
Prace Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu to recenzowane czasopismo naukowe o profilu ekonomiczno-społecznym, wydawane obecnie jako kwartalnik. Wszystkie artykuły publikowane są – w języku polskim lub angielskim – w otwartym dostępie (licencja CC BY-SA 4.0), w trybie podwójnie anonimowej recenzji i zgodnie z zasadami etyki publikacyjnej. W czasopiśmie regularnie publikowane są artykuły naukowe zawierające oryginalne wyniki badań teoretycznych i empirycznych.
Wymogi redakcyjne:
Artykuł wraz ze streszczeniami i z literaturą musi mieć minimalną długość 24 tys. znaków ze spacjami i nie powinien przekraczać maksymalnej długości 32 tys. znaków. Przekroczenie tego limitu spowoduje naliczenie dodatkowych opłat. Artykuły dłuższe niż 60 tys. znaków ze spacjami będą automatycznie odrzucane.
Artykuły w j. angielskim mają wyższy priorytet. Zalecane jest użycie brytyjskiej odmiany języka angielskiego.
Artykuł powinien zawierać streszczenie w języku polskim i angielskim, w którym wskazane zostaną cel badawczy pracy, przedmiot badań, zastosowane metody, najważniejsz wyniki i wnioski oraz od 3 do 5 słów kluczowych w języku polskim i angielskim,
Profil czasopisma The Financial Sciences. Nauki o finansach to recenzowane czasopismo naukowe, które publikuje zarówno prace empiryczne, jak i teoretyczne w obszarze rachunkowości i finansów. Wszystkie artykuły publikowane są wyłącznie w języku angielskim w otwartym dostępie (licencja CC BY-SA 4.0), w trybie podwójnie anonimowej recenzji i zgodnie z zasadami etyki publikacyjnej. W ciągu roku wydawane są dwa numery czasopisma. Link do strony czasopisma: Financial Sciences (ue.wroc.pl)
Wymogi redakcyjne:
Artykuł wraz ze streszczeniami i z literaturą musi mieć minimalną długość 24 tys. znaków ze spacjami i nie powinien przekraczać maksymalnej długości 32 tys. znaków. Przekroczenie tego limitu spowoduje naliczenie dodatkowych opłat.
Opłata dodatkowa za publikację: 50 zł za stronę, jeśli artykuł ma więcej niż 32 tys. znaków. Artykuły dłuższe niż 60 tys. znaków ze spacjami będą automatycznie odrzucane.
Artykuł powinien zawierać streszczenie w języku polskim i angielskim, w którym zostanie sformułowany cel badania, określony przedmiot badania, wskazana zastosowana metoda badawcza oraz przywołane najważniejsze wyniki i wnioski. Przy streszczeniu należy podać oraz od 3 do 5 słów kluczowych w języku polskim i angielskim.
Tutaj mogą Państwo znaleźć szablon artykułu [link do pliku] oraz instrukcję jego wypełnienia [link do pliku]
Opłaty:
Od stycznia 2025 roku czasopismo nie pobiera opłat od autorów za złożenie i opublikowanie artykułu.
Dodatkowe informacje:
Recenzja artykułu jest dokonywana przez dwóch niezależnych recenzentów (spoza Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu).
Po zaakceptowaniu artykułu po recenzji Komitet Redakcyjny podejmuje decyzję, w jakim numerze czasopisma zostanie opublikowany dany artykuł.
Jeżeli po raz pierwszy składają Państwo artykuł w czasopiśmie Financial Sciences. Nauki o Finansach, prosimy o wcześniejszą rejestrację w systemie wydawniczym pod linkiem: Register | Financial Sciences. Nauki o Finansach (ue.wroc.pl) Jeżeli mają już Państwo konto w tym systemie, wtedy wystarczy się do niego zalogować poprzez następujący link: Login | Financial Sciences. Nauki o Finansach (ue.wroc.pl) Instrukcja logowania do systemu znajduje się tutaj [link do instrukcji logowania]
Ważne daty
31.07.2025
Termin ostateczny przesłania referatów (bez publikacji)
15.08.2025
Decyzja o zakwalifikowaniu referatu (bez publikacji) do prezentacji
10.09.2025
Rejestracja na konferencję i wnoszenia opłat za udział w konferencji 1490 zł